İzmir Ahşap Teras Kaplama

Doğal görünümü ve dekoratif özelliği sebebiyle her alanda beğeniyle kullanılan İzmir ahşap teras kaplama, muhteşem görselliğinin yanı sıra fiyat avantajları sebebiyle de tercih ediliyor. Gerek iş yerleri gerekse yaşam alanlarında sıklıkla görülmekte olan bu uygulama, farklı teras kaplama modelleri ile kullanıcılarına değişik seçenekler sunuyor.

Özellikle çevre duyarlılığı yüksek olan ve doğal görünümlü yaşam alanlarını daha sıcak bulan kişiler tarafından tercih edilen ahşap, konusunda uzman firmalar tarafından işlendiğinde ortaya estetik değeri yüksek ve ihtişamlı görünüşlere sahip eserler çıkıyor.

Ahşap terasların yanı sıra, İzmir ahşap balkon kaplama ile tam bir bütünlük sağlayan uygulamalar, ısı yalıtımı özelliği ile kullanıcılarına ekonomik avantajlar sağlıyor. Müşteri beğenisine uygun olarak farklı renk tonlarında ve ebatlarda ahşap kullanılarak montajı yapılan ahşap teras modelleri, kısa sürede yapılabilmesi sebebiyle işgücü ve malzeme konusunda da tasarruf edilebilmesini olanaklı kılıyor.

İzmir Ahşap Teras Modelleri

Çatı katı ve dubleks İzmir teras kapatma fikirleri arasında her geçen gün daha yaygın bir hale dönüşen ahşap teras kaplama, bina ve çevre yapısına, kullanıcıların estetik taleplerine ve dekorasyona uygunluğuna göre farklı modellerden oluşabiliyor.

Çoğunlukla geniş teraslı yazlıklar ve bahçeli evlerde birbirinden farklı İzmir ahşap teras modelleri uygulanabildiği gibi, doğa içerisinde inşa edilen kışlık evlerde de ahşap kaplama ilk tercihler arasında yer alıyor. Hem yaz hem de kış mevsiminde kullanıma olanak sağlayan teras kaplama uygulaması, çatı kapatma şeklinde de uygulandığında tam bir bütünlükle görsel bir şölene dönüşebiliyor.

İzmir Ahşap Teras Kapatma Modelleri

İzmir ahşap pergole ve İzmir ahşap sundurma olarak da bilinen teras kapatma uygulaması üstü açık teras ve balkonu bulunan her yapıda uygulanabilmekte olup, yapınızın şekline ve ebatlarına göre farklı ahşap teras kapatma modellerini seçebilmeniz söz konusudur.

Hem yazlık teras kaplama hem de kış mevsimi şartlarına dayanıklı kaplama ile dizayn edilen binalar, su geçirmezlik özelliği sebebiyle akıntıları da önleyerek estetik kaybı yaşanmasını engellemektedir. Özellikle geniş bahçeli müstakil evlerde yaygın olarak tercih edilen ahşap teras ve ahşap balkon uygulamaları bahçenizin evle bütünleşmesini sağlayarak muhteşem bir görünüm elde etmenizi sağlar. Genel olarak İzmir ahşap teras kaplama avantajları ele alındığında,

  • Dört mevsim kullanıma uygunluğu,
  • Isı yalıtımı özelliği sebebiyle soğuk-sıcak geçirgenliğini önlemesi,
  • Uygun fiyat avantajı,
  • Dekoratif özellikleri sebebiyle bina estetiğine katkısı,
  • Farklı tasarımlara olanak sağlaması en dikkat çekici avantajlar arasında yer almaktadır.

Kış aylarında meydana gelen yoğun kar yağışlarında oluşan buz tabakalarının çatıya zarar vermeden kolayca temizlenebilir olması da tercih edilme sebeplerinden biri olarak öne çıkmaktadır.

İzmir Dubleks Teras Kapatma Modelleri

Balkon, veranda, çatı ve teras kaplamalarında muhteşem görünümüyle fark yaratan İzmir teras kaplama uygulaması, yaşam alanlarınızda konfor ve estetiği üst noktalara taşıyor. Geniş ve havadar mekanlar yaratmanıza olanak sağlayacak olan İzmir dubleks teras kaplama ile modern ve estetik yaşam alanları oluşturabilir, doğanın renklerine uygun ahşabın sıcaklığı sayesinde kendinizi tabiat ile bütünleştirebilirsiniz. Dayanıklı ve dekoratif özelliğe sahip ağaçlardan özenle seçilerek ustaca biçimlendirilen ahşap malzemeler, hızlı ve güvenilir şekilde monte edilerek uzun yıllar kullanıma uygun hale getirilmektedir. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra demir veya çelik malzemeye oranla ucuz teras kaplama yaptırabilmenize olanak sağlaması da bir diğer özelliği olarak öne çıkmaktadır.

İzmir Ahşap Teras Kaplama Fiyatları

İzmir Ahşap teras kaplama fiyatları uygulamanın yapılacağı alanın büyüklüğü ve kullanılacak ahşabın çeşidine göre farklılık göstermekle birlikte, sağladığı avantajlar göz önüne alındığında muadil kaplama malzemelerine göre oldukça hesaplıdır.

Kaplama öncesinde alınan ölçüler sonucunda neredeyse milimetrik olarak kaplanan alanlar, mevsim şartlarına dayanıklı yaşam alanları oluşturarak ev ve işyerlerinize farklı ve estetik bir görünüm kazandırıyor. Ancak kullanıcı beklentilerinin tam olarak karşılanması ancak ahşap kaplama konusunda uzman firmalarla çalışıldığında mümkün olabiliyor. Aksi takdirde kalitesiz malzeme ve kötü işçilik sebebiyle ahşabın kısa sürede deforme olması ve estetik kayıpların görüntüyü çirkinleştirmesi kaçınılmaz son olarak ortaya çıkabiliyor.

  • Dubleks ev ve villa terasları,
  • Bahçeli müstakil ev balkonları,
  • Ofis ve işyeri terasları
  • Kafe ve restoran terasları

Ahşap kaplama uygulamasına müsait olan yaşam alanları olup, muhteşem görünümleri sebebiyle sahip oldukları mülkiyet değerlerini de artırarak sahiplerine ekonomik olarak katkı sağlamaktadır.

İzmir Dubleks Teras Kaplama Fiyatları

İzmir dubleks teras kaplama fiyatları ahşap kaplama firması tarafından yapılan ölçümler sonrasında belirlenmektedir. Uygulama sırasında müşterilerin ekstra talepleri fiyata yansıdığı gibi, seçilen malzemenin, kalitesi de teras kaplama fiyatlarında değişkenliğe sebep olabilmektedir.

Ancak fiyat belirlemesinde en önemli etken kaç metrekare alanın ahşap yapılacağıdır. Demir doğrama veya çelik konstrüksiyon malzeme ile yapılan teras düzenlemelerine oranla daha kısa zamanda ve daha uygun maliyetlerle yapılabilen İzmir ahşap balkon ve çatı kaplaması diğerlerine nazaran daha fazla avantaj sağlaması bakımından tercih sebebi olmaktadır.

Ahşap sundurma fiyatları diğer çatı ve teras kaplama uygulamaları mukayese edildiğinde en uygun seçenek olarak öne çıkıyor. Uygulama sonrası ortaya çıkan estetik ve modern görünüm diğer tüm kaplama ve balkon uygulamalarıyla olan farkı bariz bir şekilde ortaya çıkarıyor.

İzmir Ahşap Çatı Modelleri

Çatı kaplamalarında kullanıcıların en önemli beklentisi, çatının mevsim şartlarına dayanıklı bir yapıda olması ve yağmur, kar sularına karşı sızdırmazlık özelliğine sahip bulunmasıdır. Uzman ahşap kaplama firmaları tarafından kaliteli malzeme kullanılarak yapılan İzmir ahşap çatı modelleri uzun yıllar ilk günkü görünümlerini korudukları gibi, ısı yalıtımına da katkı sağlayarak kullanıcı beklentilerini en üst düzeyde karşılamaktadır. Siz de tabiatın bir parçası olan ve uzun yıllar eskimeden görkemini koruyan ahşabın benzersiz güzelliğini yaşam alanlarınızda görmek istiyorsanız, konusunda uzman İzmir ahşap kaplama firması ile temasa geçerek ihtiyacınızı en uygun fiyatlarla karşılayabilirsiniz.

 

Hemen Ara: 0232 218 21 58