İzmir Alçıpan Duvar

Alçıpan, ince bir metal iskelete desteklenen bir çeşit kurutulmuş alçıdan yapılmış bir paneldir. Bu paneller, iç mekanlarda duvar ve tavan yapmak için kullanılır. Alçıpan duvar kaplama, inşaat sektöründe oldukça yaygın bir kullanıma sahiptir. Hem ticari hem de konut projelerinde sıklıkla kullanılmaktadır.

İzmir hazır alçıpan duvar avantajları arasında, hafif olması, yangın dayanıklılığı, izolasyon özellikleri ve kolay uygulanabilirliği önemli bir yere sahiptir. Ayrıca, İzmir alçıpan duvar firması, olarak vermiş olduğumuz bu hizmet içerisinde farklı tasarım seçenekleri ve düzgün bir yüzey sağlamamamız sayesinde oldukça popülerdir. Alçıpan duvarlar, ses yalıtımı sağlamak için özel izolasyon malzemeleri ile birleştirilebilir.

İzmir alçı panel duvarların bir diğer avantajı da geleneksel duvar malzemelerine kıyasla daha hızlı ve kolay kurulabilmesidir. Ancak, doğru montaj ve uygun bir altyapı gerektirir. Alçıpan duvarın montaj işlemi için firma olarak sağlamış olduğumuz deneyimli İzmir alçıpan duvar ustaları ile bu işlemi kaliteli bir şekilde müşterilerimize sunmaktayız.

İzmir Alçıpan Duvar Nedir?

Alçıpan duvar, ince bir metal iskelet üzerine monte edilen alçıpan levhaların kullanılarak oluşturulan bir iç mekan duvarıdır. Alçıpan levhalar, alçı ve kartondan yapılmış bir malzeme kombinasyonundan oluşur. Bu malzeme, kurutulduğunda sertleşir ve sağlam bir duvar yüzeyi sağlar.

Alçıpan duvarlar, inşaat sektöründe oldukça yaygın bir kullanıma sahiptir. Ticari, konut ve endüstriyel yapılar gibi birçok projede kullanılırlar. Alçıpan duvarlar, geleneksel tuğla veya beton duvarlara göre hafiflik, yangın dayanıklılığı, izolasyon özellikleri ve düzgün bir yüzey sağlama gibi özelliklere sahiptir.

Alçıpan duvarların bir diğer avantajı da farklı tasarım seçenekleri sunmasıdır. Alçıpan levhaları kesmek ve şekillendirmek kolaydır, bu nedenle alçıpan duvarlar, farklı boyutlar, şekiller ve desenlerle tasarlanabilir. Ayrıca, alçıpan duvarlar, ses yalıtımı sağlamak için özel izolasyon malzemeleri ile birleştirilebilir.

Alçıpan duvarların montajı için İzmir alçıpan duvar şirketi olarak alanında deneyimli ve profesyonel ustalarımız ile hizmet sağlamaktayız.

İzmir Alçıpan Duvar Yapımı

Firmamız tarafından sağladığımız deneyimli İzmir alçıpan duvar Ustası hizmeti ile alçıpan duvar yapımı sırasında kaliteli hizmet sunmaktayız. Özellikle bu sektörde alçıan duvar yapımı işlemlerinin profesyonel bir şekilde uygulanması uzun ömürlü ve güvenli kullanıma olanak sağlamaktadır.

Alçıpan duvar yapımı sırasında dikkate alınması gereken bazı faktörler bulunmaktadır. Bu faktörler içerisinde özellikle İzmir alçıpan duvar kalınlığı hesaplamasını doğru bir şekilde yapmak oldukça önemlidir. Doğru hesaplama yapılmadan başlanılan işlemlerin kaliteli ilerlemesi de mümkün değildir.

Alçıpan duvar yapımı sırasında planlama aşaması tamamlandıktan sonra ustaların İzmir alçıpan profili seçerek duvar yapım aşamasına geçmeleri gerekmektedir. Genellikle alçıpan duvar yapımı sırasında İzmir alçıpan u profil ustalarımız tarafından en çok tercih edilen profil çeşididir.

İzmir Alçıpan Duvar Modelleri

İzmir duvar alçıpan modelleri, farklı boyutlarda, şekillerde ve desenlerde tasarlanmaktadır. İzmir alçıpan duvar firması, olarak vermiş olduğumuz hizmet kapsamında tercih edebileceğiniz İzmir alçıpan duvar üniteleri modelleri şöyledir;

Düz alçıpan duvarlar, en basit alçıpan duvar modelidir. Delikli alçıpan duvarlar, alçıpan levhaların delikli tasarlanmasıyla oluşturulur. Bu, duvarın bir bölümünü veya tamamını kaplamak için kullanılmaktadır. Kabartmalı alçıpan duvarlar, alçıpan levhaların üzerine kabartma desenlerin işlenmesiyle oluşturulur.

Asimetrik alçıpan duvarlar, düzensiz şekillerde kesilmiş alçıpan levhaların kullanılmasıyla oluşturulur. Desenli alçıpan duvarlar, alçıpan levhaların üzerine çeşitli desenlerin işlenmesiyle oluşturulur. Kırık beyaz alçıpan duvarlar, beyaz boyanın üzerine küçük kırık ve çatlaklar eklenerek oluşturulur.

İzmir Alçıpan Bölme Duvar

Alçıpan bölme duvar yaparken ustalarımızın dikkat etmekte olduğu birçok faktör bulunmaktadır. Bu faktörler içerisinde özellikle alçıpan bölme duvar hesaplama oldukça önemli bir yere sahiptir. Alçıpan bölme duvar hesaplama yapmak için öncelikle ihtiyaç olan malzemelerin belirlenmesi gerekmektedir. Hesaplamaları etkilen bu malzemeleri şöyle listeleyebiliriz;

 • Alçıpan levha
 • Taşıyıcı metal profiller
 • Sabitleyici vidalar
 • Duvar profilleri
 • Duvar kaplama malzemesi

İzmir alçıpan bölme duvar hesaplama adımları ise şöyledir;

 • Duvarın genişliği ve yüksekliğini ölçülür.
 • Taşıyıcı metal profillerin boyutların belirlenir.
 • Alçıpan levhaların boyutlarını belirlenir.
 • Sabitleyici vidaların sayısını hesaplanır.
 • Duvar profillerinin sayısını hesaplanır.
 • Duvar kaplama malzemesinin miktarını hesaplanır.

İzmir Alçıpan Duvar Ünitesi

İzmir Alçıpan duvar ünitesi, alçıpan levhaların bir taşıyıcı sisteme monte edilmesiyle oluşturulan, iç mekanlarda kullanılan bir bölme duvar ünitesidir. Bu üniteler, ofisler, evler, okullar ve diğer ticari veya konut binalarında odaları veya bölmeleri ayırmak için kullanılır.

Alçıpan duvar üniteleri, bir taşıyıcı sistemle oluşturulduğu için, genellikle hafif, taşınabilir ve montajı kolaydır. Bu, iç mekanlarda mobilya gibi diğer öğelerle birlikte hareket ettirilmesi veya değiştirilmesi gerektiğinde kullanışlıdır.

Ayrıca, alçıpan duvar üniteleri, çeşitli boyut ve şekillerde özelleştirilebilir. Örneğin, kapı veya pencere gibi ek özelliklerle donatılabilir veya kabartma desenler gibi dekoratif özellikler eklenerek özelleştirilebilir.

Sonuç olarak, alçıpan duvar üniteleri, esnek, kolayca özelleştirilebilir ve uygun maliyetli bir bölme duvar çözümüdür.

İzmir Alçıpan Duvar Fiyatları

İzmir alçıpan duvar firmaları içerisinde yer alan firmamız ve firmamızda çalışan deneyimli ustalarımız ile en kaliteli hizmeti en uygun fiyatlarla sizlere sunmaktayız. Firmamızdan alacağınız İzmir alçıpan duvar kaplama hizmeti sayesinde çok daha kullanışlı ve estetik görünüme sahip duvarlar elde edebilirsiniz.

Müşterilerimiz İzmir alçıpan duvar kaplama hizmeti almadan önce detaylı olarak fiyat araştırması yapmaktadırlar. Özellikle yapım aşamasında bütçe planlaması oldukça önemli bir yere sahip olduğu için hizmet kapsamında kullanılacak ve ihtiyaç duyulan tüm ürünlerin fiyatlandırması önceden yapılmaktadır.

İzmir duvar alçıpan fiyatları malzemenin kalitesine, boyutuna ve satın alınacak miktarına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca, satın alınacak bölgenin konumuna, satıcıya ve diğer faktörlere bağlı olarak da farklılık gösterebilir. Genellikle, alçıpan levhaları satın almak için metrekare başına bir fiyat ödenmektedir. Bu süreçte deneyimli firma çalışanlarımız ile yapacağınız görüşmeler kapsamında detaylı olarak fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz.

Hemen Ara: 0232 218 21 58