İzmir Anahtar Teslim İnşaat

İzmir anahtar teslim inşaat pek çok açıdan bakıldığında avantajlı bir durumdur. Çünkü ev sahibinin hiçbir şey ile ek olarak uğraşmasına gerek kalmadan kendisine istediği ev inşa edilerek teslim edilmektedir.

Bu sebeple özellikle ek masraf yapmak istemeyen kişiler tarafından İzmir anahtar teslim inşaatları tercih edilmektedir. Genel olarak anahtar teslim projeler, kişinin sahip olduğu arsa üzerine yapılması tercih edilen projeler arasında bulunmaktadır.

Bir binanın en önemli yapıları arasında bulunan elektrik ve su tesisatı gibi yapılar da İzmir anahtar teslim inşaat içerisinde yapılmaktadır. Bu durumda da ek masraflar oluşmasının önüne geçilmektedir.

İzmir Anahtar Teslim İnşaat Maliyeti 2023

Anahtar teslim inşaat, bir müşterinin bir proje için gereksinimlerini belirlediği ve tüm tasarım, planlama, inşaat ve sonlandırma işlemlerinin yüklenici firma tarafından gerçekleştirildiği bir inşaat türüdür. Bu tip inşaatlar, müşterinin tek bir şirketle tüm projeyi tamamlamasını sağlar ve müşterinin inşaat süreciyle ilgili sorumluluklarını en aza indirir.

İzmir ev yapma maliyeti değişik faktörlere göre hesaplanmaktadır. Bu nedenle neredeyse her anahtar teslim projede farklı bir fiyat ortaya çıkması mümkündür. İzmir anahtar teslim inşaat maliyetlerini etkileyen ilk ve en önemli unsur, inşaat yapılacak olan binanın boyutudur.

Çok katlı yapılar için daha fazla iş gerektiğinden, bu durum işçilik ücretini etkilemektedir. Çünkü binanın ihtiyaç duyduğu alanlarda çalışmaların yürütülmesi için farklı alanlarda çalışan pek çok ustaya gereksinim olmaktadır.

Anahtar teslim inşaatların maliyetlerinin hesaplanmasında etkili olan belirli faktörler vardır. Bu faktörler arasında yapının kaç metrekare olacağı başta olmak üzere kaç kattan oluşacağı, ne kadar demir kullanılması gerektiği, ısı yalıtımını yapılması, arsa maliyeti, kullanılacak olan malzemelerin ücretleri ve sözleşme gibi resmi işler için harcanması gereken ücret sayılabilir.

Müşterinin ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda yapılacak olan işler için gerekli malzemeler tedarik edilir. Tedarik edilen malzemelerin kalitesi olması da inşaat maliyetleri üzerinde etkili olmaktadır.

Anahtar teslim inşaat projeleri, konut, ticari, sanayi ve altyapı projeleri gibi birçok alanda uygulanabilir. Bu projelerde genellikle, müşterinin ihtiyaçları doğrultusunda bir tasarım oluşturulur, tüm inşaat faaliyetleri ve malzeme temini sağlanır, ekipman kurulumu ve sonlandırma işlemleri tamamlanır ve son olarak anahtar teslimi gerçekleştirilir.

İzmir İnşaat Metrekare Maliyeti

Anahtar teslim inşaatlarda İzmir inşaat m2 maliyeti üzerinden hesaplanarak belirli bir ücret ortaya çıkarılmaktadır. Bu sebeple yapılacak olan evin metrekare cinsinden ne kadar büyük olduğu son derece önemlidir.

Çünkü metrekare başına harcanması gereken beton, demir, tuğla, sıva gibi pek çok inşaat malzemesinin miktarı değişmektedir. Bu yüzden de evin metrekaresine bağlı olarak gerekli olan inşaat malzemelerinin ne kadarının kullanıldığı konusunda farklılıklar olmaktadır.

İnşaat metrekare maliyetinin hesaplanmasında gerekli olan inşaat malzemelerinin güncel fiyatları önem taşımaktadır. Bu nedenle yıldan yıla anahtar teslim inşaat konusunda aynı metrekareye sahip olan evlerde farklılık oluşabilmektedir.

İzmir betonarme ev fiyatları da bu sebeple güncel beton fiyatlarından etkilenmektedir. Yapılacak olan inşaat için ne kadar betonun kullanılacağı ve kullanılan betonun güncel ücreti, son derece önemli iki unsur olarak belirtilebilir.

Metrekare olarak geniş bir yer kaplayan ve birden fazla kat bulunan yapıların inşası sırasında temelinin sağlam atılması önemlidir. Çünkü temelin sağlam olması yapıyı deprem gibi doğal afetlerden korumayı sağlar.

Bu nedenle de geniş ve çok katlı binalar için kullanılması gereken demir miktarı epey fazla olmalıdır. Bu durum da doğrudan inşaat maliyetini etkileyen bir durumdur. Fazla miktarda demir, yüksek ücretlere mal olabilir.

İzmir 100 M2 İnşaat Maliyeti

İzmir anahtar teslim inşaat toplam ücreti etkileyen en önemli unsurun evin metrekare cinsinden değeri olduğundan bahsetmiştik. Bu yüzden metrekare cinsinden büyük olan evlerin inşaat maliyetleri yüksek olmaktadır.

Genel olarak bir ya da iki katlı olarak inşa edilen ancak son derece geniş bir yer kaplayan villa tipi evler için de bu durum söz konusudur. Bu nedenle İzmir villa maliyeti diğer yapılara göre daha yüksek olmaktadır.

Arsa sahibi olan pek çok kişi arsasına yaptırmak istediği inşaatı villa olarak tasarımlamaktadır. Bu durum özellikle geniş bir arsaya sahip olan kişiler için geçerlidir. Kişiler arsanın tamamını en iyi şekilde değerlendirmek istediklerinden çoğunlukla villa inşaatı gerçekleştirmeyi düşünmektedir.

100 m2 inşaat maliyetinin içerisinde yapının temelinden, içerisindeki dekorasyona kadar pek çok durum söz konusu olduğu için oldukça yüksek bir ücret ödenmesi söz konusu olabilir. Ancak bu konuda iyi bir firma ile anlaşıldığı takdirde fazla ücret ödemeden de anahtar teslim inşaat yaptırılması mümkündür.

Firmamız, müşterilerinin ihtiyaçlarını gözettiği için anahtar teslim inşaatlarda en güncel imkanlardan faydalanarak verdiği hizmetleri en uygun fiyatlar ile sunmaktadır.

İzmir Anahtar Teslim İnşaat Sözleşmesi

İzmir anahtar teslim inşaat sözleşmesi, bir müteahhit ya da inşaat firması ile bir müşteri arasında yapılan bir sözleşmedir. Bu sözleşme, müşterinin inşaat projesini gerçekleştirmek için müteahhit ya da inşaat firmasına verdiği tam bir sorumluluk ve kontrolü içerir. Bu nedenle, sözleşme kapsamında müteahhit inşaatın bütün aşamalarında tüm sorumluluğu üstlenir. Bu aşamalar arasında inşaatın tasarımından tamamlanmasına kadar olan her türlü hizmet bulunur.

Anahtar teslim inşaat sözleşmesi genellikle, müşterinin talep ettiği inşaat projesinin tamamlanması için gereken tüm hizmetleri içerir. Bu hizmetler arasında proje yönetimi, tasarım, malzeme tedariki, inşaat işçiliği, ekipman kiralaması, mühendislik, gerekli izinlerin alınması ve sürecin yönetimi gibi tüm aşamalar yer almaktadır.

Aynı zamanda anahtar teslim inşaat sözleşmesinde işin tamamlanma tarihi, işin maliyeti, ödeme şartları, yapılacak olan projenin planı, tarafların hak ve yükümlülükleri gibi pek çok detay yer alır.

Bu sözleşmenin yapılmış olması son derece önemlidir. Çünkü anahtar teslim inşaat sözleşmesi sayesinde hem alıcı taraf hem de inşaat şirketi kendi hak ve sorumluluklarının neler olduğunu kesin bir şekilde bilmektedir.

Ortaya çıkabilecek mağduriyetlerin giderilmesi konusunda bu sözleşmenin taraflar arasında imzalanmış olmasının önemi büyüktür. Bu sözleşme yapılmadan anahtar teslim inşaatın başlaması söz konusu olmamaktadır. Firmamız da yaptığı tüm anahtar teslim inşaatlarda bu hususa önem vermektedir.

Hemen Ara: 0232 218 21 58