İzmir Sıvacı Ustası

Sıva nasıl yapılır gibi sorular, İzmir kara sıvacı arayanlar tarafından merak edilir. İnşaatların kaba halinin bitimi ardından, ince işlere geçişte ilk uygulamadır. Su, çimento ve kum kullanılarak elde edilen bir karışımdır. Boyadan önce duvara ve tüm yüzeye uygulanır.

Bu hizmetlerde sıvacı malası, sıva alçısı ve pek çok malzeme kullanılır. Bunun yanı sıra uygulama metotları da oldukça geniştir. İzmir dekoratif sıva, canlı sıva ve cıva üstü spot gibi uygulamalar yapılabilir. Ayrıca hazır sıva da yer almaktadır.

Bu uygulamaların doğru ve profesyonel bir şekilde yapılması şarttır. Sıva nasıl yapılır diyorsanız ve İzmir hazır sıva fiyatları konusunda fikir sahibi olmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Profesyonel ekip arkadaşlarımızdan memnun kalabileceğiniz çözümler elde edebilirsiniz.

İzmir Sıva Nasıl Yapılır?

Sıva yapmak için öncelikle sıva uygulanacak duvarın kuruması gerekir. Başlamadan önce alt hizaları saptanarak işaretlenir. Yüzeyde bulunan çıkıntı ve bulaşıklar kazınarak temizlenir. Duvar dipleri beton ise süpürülür. Toprak ise kalas dizilir ve duvar yüzeyi iyi bir şekilde ıslatılır.

Şayet bir zorunluluk bulunmuyorsa, kirlenmemeleri için camlar sıvadan önce takılmamalıdır. Gerekli tüm hazırlıklar tamamlandıktan sonra sıvanın hazırlanması gerekir. Sıva hazırlama kolay gibi dursa da oldukça ayrıntılı ve detaylı bir yapıya sahiptir. Har. Hazırlanırken kum, çimento, kireç kuruyken karıştırılır. Karıştırılan çimento kum ve kireci bir tepe haline getirilerek, ortaya su eklemek için çukur açılır. Ardından da gerekli işlemler gerçekleştirilir.

Bundan sonra sıva uygulaması nasıl yapılır incelendiğinde zaman sıva harcını mala yardımı ile harç paletine almak, ardından da malanın üst kısmıyla bir miktar alarak duvara aşağıdan yukarıya olacak şekilde hızlıca vurur gibi 15 cm mesafeden atılır. Duvara yapıştıktan sonra malanın alt kısmı ile düzeltilir.

İzmir Alçı Sıva Ustası

İzmir alçı sıva ustası doğru bir hizmet almak için şarttır. Sıva işlemleri oldukça kapsamlı bir yapıya sahiptir. Dekoratif sıva bunların arasında bir seçenektir. Duvarda bulunan çatlak, delik, çizik ve yama gibi kusurları örterek sonuçların alınmasını sağlar.  Duvarın nefes almasını sağlayarak olası çürüme ve nemlenmeleri önler.

Her ne kadar sıva uygulaması kolay gibi dursa da zeminin hazırlanmasından itibaren tüm işlemler ayrıntılı bir şekilde planlanmalıdır. Sıva harcı da doğru oranlar ile hazırlanmalıdır. Aksi halde sonuçlardan memnun kalmamak olasıdır.

Bu nedenle doğru İzmir alçı sıva ustası ile çalışmak her zaman şarttır. Firmamız sahip olduğu uzman ekip arkadaşları ile tüm işlemleri dikkatli ve disiplinli bir şekilde gerçekleştirmektedir. Eğer hizmetlerimiz hakkında bilgi almak istiyorsanız, bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

İzmir Kara Sıva Ustası

Alçı sıva ve kara sıva gibi farklı sıva türleri vardır. Bunların uygulaması kişilerin isteğine ve projeye göre farklılık gösterir. Bununla beraber her ikisinin de doğru bir şekilde uygulanması şarttır. Eğer en iyi sonuçları elde etmek istiyorsanız, firmamız İzmir alçı sıva ustası olarak kara sıva uygulamaları da yapmaktadır.

Günümüzde çok sayıda sıva türü vardır. Üretim şekline göre yapılan sıvalar genel anlamda şu şekildedir:

  1. Kaba sıvalar
  2. İnce sıvalar
  3. Rabitz sıvalar
  4. Bağdadi sıvalar
  5. Ahşap ve metal yüzeylere yapılan sıvalar
  6. Alçı sıvalar
  7. Çarpma sıvalar
  8. Edelputz sıvalar

Bunların yanı sıra farklı uygulamalar da yer almaktadır. Bunların hepsi dikkatli ve disiplinli bir şekilde, uzman ekipler tarafından gerçekleştirilmelidir. İzmir sıvacı olarak ekip arkadaşlarımız tüm ihtiyaçlarınıza aradığınız cevapları sunmaktadır.

İzmir Sıva Malzemeleri Nelerdir?

Sıva malzemeleri içerisine birçok malzemeyi alır. Bu konu oldukça geniştir. Alçı Malası, Sıva Malası, Şap Malası, Seramik Malası, Sıvacı Küreği, Süngerli Mala,  Zımpara Malası, Tırfıl Mala, Derz Mala, Kaleterasit Mala, Kauçuklu Mala, İzmir sıvacı malası, Mantolama Malası, Marley Malası, Sıva Filesi, Duvarcı Malası, Mermer Malası ve Köşe Malası genel anlamda bazılarıdır.

Sıva ise bahsettiğimiz üzere su, çimento ve kum ile hazırlanan bir karışımdır. Genel amaçları yapıyı korumak, su veya rutubet geçişine engel olmak gibidir. Bu bakımdan son derece dikkatli bir şekilde dikkatli şekilde yapılması gerekir.

Sıva harcının da aynı şekilde dikkatli bir şekilde hazırlanması şarttır. Oranların doğru olması mühimdir. Eğer en iyi çözümleri almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

İzmir Sıva Türleri Nelerdir?

Sıva türleri kendi içinde farklı sınıflara ayrılır. Perlitli sıva alçıları bunlardan biridir. Perlitli sıva ve harçlar ve yapı alçıları, alçı taşının öğütülüp pişirilmesi ile elde edilir. Bina bölümlerinin fabrikasyon imalatı yahut yerinde yapım işlerinde yararlanılan, çeşitli katkı maddeleri içeren yapı malzemesidir. Tuğla, briket, gazbeton ve benzeri yüzeylere uygulanabilen bir yapıya sahiptir.

Perlitli sıva alçısı her türlü kagir yüzey üzerine, yerinde dökülen beton dahil kaba ve gözenekli tavan ve duvar yüzeylerine ilk kat olarak uygulanır. Saten alçı sıvaları ise iç mekanlar için son kat alçı karışımıdır.

Bu alçı türü alçı levha, kaba sıva, alçı sıva ile kaplanmış duvarlara uygulanabilir. Brüt beton yüzeylere, kirli boyanmış yüzeylere yapılabilir. Bu bakımdan farklı alanlarda sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi mümkündür.

Bunların yanı sıra makine sıva alçıları da vardır. Bunlar beton, gaz beton, brüt beton, tuğla, bimsblok ve briket gibi malzemeler üzerine uygulanabilir. Bu bakımdan günümüzde kullanılan farklı sıva türleri vardır. Ancak her birinin profesyonel bir şekilde uygulanması, tüm adımların doğru bir şekilde atılması gerekir.

Eğer uygun fiyata bu hizmetlerden yararlanmak istiyorsanız, İzmir sıva ustası olarak firmamız profesyonel ve eğitimli ekip arkadaşları ile en iyi çözümleri elde etmenize olanak tanır.

Hemen Ara: 0232 218 21 58