İzmir Şömine Yapımı

İzmir şömine yapımı bu çözümlerden yararlanmak isteyen birçok kişi tarafından merak edilir. Bu uygulamalar genellikle evlerin içi ile sınırlı düşünülse de yaşam alanlarının dışına yani bahçelere de uygulanabilir.

Şömineler genellikle evlerin veya yapıların ısınması için yararlanılır ve yakıt olarak odun, kömür veya gaz gibi yakıtlar kullanılır. Ne var ki günümüzde estetik bakımdan yaşam alanlarına kattığı özellikler de oldukça sevilir.

Bu bakımdan son zamanda evlerine sıklıkla şömine yaptırmak ister. İzmir şömine yapımı hakkında bir fikir sahibi olmak istiyorsanız bu yazımızı kontrol edebilirsiniz. Eğer çözümlerimizden faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçerek ekiplerimizi adresinize çağırabilirsiniz. Eğer İzmir yapay şömine konusunda modellere göz atmak isterseniz, kataloglarımızı inceleyebilirsiniz.

İzmir Evde Şömine Yapımı

Evde şömine yapımı profesyonellik ve ayrıntı gerektiren bir uygulamadır. Şömineler uzun süreli kullanılması planlanan yapılardır. Bu nedenle dikkatli bir şekilde planlanması şarttır. Aksi halde sonuçlarından memnun kalmamanız muhtemeldir. Özellikle İzmir şömine camı, mutlaka doğru şekilde seçilmelidir.

Şömineler günümüzde farklı renklerde ve modellerde yapılabilir. Bu bakımdan kişilerin ihtiyaçlarına ve isteklerine göre farklılık arz eder. Eğer sizin için en uygun çözümleri arıyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz. İzmir şömine görünümlü TV ünitesi gibi talepleriniz varsa tek yapmanız gereken bunu bize aktarmaktır.

İzmir evde şömine yapımı üzerine tecrübeli olan ekip arkadaşlarımız, tüm işlemleri planlı ve disiplinli bir şekilde gerçekleştirmektedir. Çözümlerimizden yararlanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

İzmir Tuğladan Şömine Yapımı

İzmir tuğladan şömine yapımı dikkatli bir şekilde planlanması gereken bir işlemdir. Öncelikle tuğlalar kaliteli, dayanıklı ve birinci sınıf olmalıdır. Tuğlaların dışında çimento, ahşap tahta, ızgara koruyucu kalkan, damper kum tanecikleri, çatı, keçe, kil ve ezilmiş taş parçaları gibi malzemeler de vardır.  İzmir balkon şömine de benzer şekilde yapılmaktadır.

Şömine yapmaya başlarken öncelikle temel kazılır. Ardından da temel kazılan yer taş parçaları kullanılarak doldurulur. Derinliğin etrafı kalıp yerleştirilerek hazırlanmış olan çimento karışımının, derinliğe dökülmesi ile devam eder.  Üzeri streç film ile kaplandıktan sonra bir hafta kadar beklenir.

Bu süre ardından  duvar döşemeleri gerçekleştirilir. Sıvı girişini engellemek için iki çatı temeli yapılır. Ardından da planlandığı gibi tuğlaların döşemesi gerçekleştirilir. Tuğla dizimi yapılırken her bir tuğla yerleştirilince, en az bir saat kadar beklenmelidir.

İzmir tuğladan şömine yapımı son aşamasında ise baca montajı vardır. Bacanın karbon monoksit gazı çıkışına uygun olarak tasarlanması şarttır. Firmamız tüm adımları dikkatli bir şekilde planlayarak, en iyi çözümleri elde etmenize yardımcı olmaktadır.

İzmir Biothanol Şömine Yapımı

Biothanol şömine aynı zamanda bacasız şömine ya da İzmir etanol şömine olarak da bilinir. Bu bioethanol yakıt ile yanmaktadır. Duman, koku ve is yapmayan bir yapıya sahiptir. Bu bakımdan günümüzde en çok tercih edilen şömine türlerinden bir tanesidir.

Bu şömine oldukça pratik bir kullanıma sahiptir. Bu kapsamda farklı ürünler yer almakta olup yakıt farklı uzunluklarda yanar. Masa üstü ürünlerde 4-5 saat, 45 cm burner’da 3 saat, 120 cm ürünlerde ise 1.5 saat yanmaktadır.

İzmir El Yapımı Şömine Modelleri

İzmir şömine modelleri yaşam alanınıza bir renk getirmenize yardımcı olur. Eğer en iyi sonuçları almak istiyorsanız, başından sonuna kadar tüm işlemler profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmelidir.

Eğer odunlu bir şömine tercih edilecekse baca konumlandırılmasına buna göre, dikkatli bir biçimde gerçekleştirilmelidir. Ayrıca şömine nereye yapılıyorsa, yakınlarında yanıcı madde kesinlikle yer almamalıdır.

Isı akışının daha verimli bir biçimde gerçekleştirilebilmesi için, şömine merkezi bir yere kurulmalıdır. Böylece daha sıcak bir yaşam alanı elde edilebilir. Ayrıca olası tehlikelere karşı bir önlem olarak şömineye yakın bir alana yangın tüpü de konumlandırılmalıdır.

Bu seçenekler müşterilere göre özel bir şekilde planlanır. İzmir Şömine kapağı ve İzmir cam şömine bu bakımdan isteklere ve arzulara göre farklılık oluşturabilir. Ayrıca elektrikli modeller de vardır. İzmir Elektrikli şömine fiyatları da dahil bunların her biri fiyat olarak değişir.

İzmir Bahçe Şömine Yapımı

Şömineler yaşam alanlarında farklı yerlere sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilen bir yapıya sahiptir. Bu yönleri sayesinde oldukça pratik bir yapıları yer almaktadır. Geleneksel olarak yaşam alanlarının içine değil bahçelere de yapılabilir. İzmir bahçe şömine, dekorasyon açısından farklı bir hava katmaktadır.

Bunlar yapı olarak daha büyük görünümlere sahiptir. Özellikle dekoratif amaçlara yönelik olarak tercih edilir. İzmir şömine modelleri de kişiden kişiye göre farklılaşır. Müşteriler iletişime geçtikten sonra istek ve arzuları dinlenmekte, gerekli ölçüler de alınarak buna en uygun çözümler teklif etmektedir.

Firmamız evlerin içine değil bahçelerine de şömine uygulamalarına alanında profesyonel bir şekilde gerçekleştirmektedir.

İzmir Mangal Şömine Yapımı

İzmir mangal şömine çözümleri hem işlevselliği hem de estetiği beraberinde getirir. Eğer evinizin bahçesi varsa ve burada mangal da yapıyorsanız, mangal-şömine size en uygun çözümleri teklif eder. Bunların modelleri ve boyutları müşterilerin isteklerine göre farklılık gösterir.

İzmir masa üstü şömine ve diğer şömine çözümlerinden yararlanmak istiyorsanız firmamız ile iletişime geçebilir, sizin için en güzel mangal şöminelere sahip olabilirsiniz.

İzmir Şömine Fiyatları

Şömine yaptırmak isteyen çok sayıda kişi vardır. Bunları yaptırmadan önce İzmir hazır şömine fiyatları ne kadar gibi sorular, pek çok kişi tarafından doğal olarak sorulur. Şömine boyutları her evde farklılık gösterir. Müşteri isteği ve alanın metrekaresine göre bunlar farklılık arz eder.

Şöminenin boyutu ne kadarsa, inşaatında kullanılacak malzemeler de o kadar artar. Ayrıca yapım süresi ve işçilik de etkiler. Bu bakımdan fiyatlar da standart değildir.

İzmir Şömine Soba Fiyatları

İzmir şömine fiyatları belirttiğimiz üzere müşteriden müşteriye göre özel bir şekilde belirlenir. Eğer sizin için en iyi çözümlere uygun fiyatlar ile ulaşmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamız kaliteden ödün vermeden, en uygun fiyatlarla farklı modellerde şömineleri uzman bir şekilde yapmaktadır.

Hemen Ara: 0232 218 21 58